Aktualności 2021

21.07.2021 - Pierwsze loty

Po długim i intensywnym okresie przygotowań do lotu, nasze dwa młode, zdrowe osobniki odbyły swój pierwszy lot, co teraz ułatwi rodzicom opiekę nad nimi, a one same będą mogły spróbować prawdziwego bocianiego życia.

26.06.2021 - Ćwiczenia do lotu

Nasza dzielna dwójka młodych boćków codziennie przygotowuje się do swojego pierwszego lotu. Ćwiczenia co prawda idą powoli lecz z każdym dniem młode nabierają coraz więcej doświadczenia.

13.06.2021 - Śmierć dwójki młodych

Niestety całodobowy deszcz zabrał z tego świata połowę potomstwa naszej pary. Ich odejście prawdopodobnie było spowodowane wyziębieniem i przemoknięciem, co było zbyt duzym obciążeniem dla młodych boćków.

01.06.2021 - Dorastanie młodych bocianów

Z każdym dniem nasza zdrowa czwórka mołodzików staje się coraz wieksza. Przepiórek i Trzcinka bardzo przykładnie dbają o swoje potomstwo, zapewniając mu pokarm i poidło.

19.05.2021 - Czwórka maluchów

W naszym gnieździe widać już cztery łebki, co oznacza, że w najbliższym czasie będziemy obserwować jak nasza czwóreczka rośnie i uczy się bocianiego życia.

17.05.2021 - Trójka w gnieździe

W gnieździe mamy już trójkę rodzeństwa. Nasze pisklaki rosną w zawrotnym tempie dzięki opiece Przepiórka i Trzcinki. Rodzicom nie można zarzucić próżności, dzięki czemu szansa na udany lęd jest bardzo duża :)

15.05.2021 - Pierwszy pisklak

Prawdopodobnie dzisiejszego dnia wykluł się pierwszy pisklak, co można poznać po karmieniu przez rodziców. Tego samego lub następnego dnia nasz pierwszy kiwaczek zyskał rodzeństwo. Możliwe, że bociania rodzinka się jeszcze powiększy, co ujrzymy z biegiem czasu. Na filmiku obok można zobaczyć karmienie naszej dwójki.

14.05.2021 - Opieka nad jajkami

W tegorocznym sezonie wszystko idzie zgodnie z planem naszych przyszłych rodziców. Wiemy o obecności kilku jaj, a staranność Przepiórka i Trzcinki sugeruje nam, że już niedługo będziemy mogli dostrzec pierwsze maluszki.

12.04.2021 - Pierwsze jajka

Nasza parka w tym sezonie dość szybko rozpoczęła pracę nad potomstwem, a po ich zachowaniu możemy się domyślać, że w dołku mamy już pierwsze jajko. Miejmy nadzieję, że na tym nie poprzestaną i za miesiąc ujrzymy kilka kiwających się główek.

03.04.2021 - Powrót Trzcinki

Dziś powróciła do gniazda partnerka naszego Przepiórka. Trzcinka została na noc, więc wydaje się, że już zostanie na dłużej. Szanse na udany sezon lęgowy są coraz większe.

01.04.2021 - Przylot Przepiórka

Z dniem 1 kwietnia rozpoczynamy tegoroczny sezon naszych bocianów. W tym dniu w gnieździe zameldował się Przepiórek, a zaraz potem samica, która jednak nie została na długo. Miejmy nadzieję, że to będzie udany sezon lęgowy i uda nam się zaobrączkować młode z gniazda.
Xeronika 2016-2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone