Aktualności 2020

14.06.2020 - Obcy bocian wyrzuca jajko

Po południu w gnieździe wylądował bocian z obrączkami i wyrzucił jedno jajo. Był ponad pół godziny po czym odfrunął zostawiając puste gniazdo. Niestety ten sezon zakończy się bez potomstwa naszej pary.

27.05.2020 - Zaniedbywanie obowiązków

Nasza radość nie trwała długo, gdyż Trzcinka zaniedbuje swoje rodzicielskie obowiązki i zostawia Przepiórka samego, który zmuszony był opuścić gniazdo prawdopodobnie z głodu lub pragnienia. Nie wiadomo, czy jajka przetrwają takie długie wietrzenie.

15.05.2020 - Pierwsze jajka

Pomimo przeciwności losu, nasze bociany mają pierwsze jajka. Niestety nie wiemy ile jaj jest, lecz po zachowaniu boćków widać, że dołek nie jest już dłużej pusty.

06.05.2020 - Atak Przepiórka

Z niewiadomych przyczyn Przepiórek zaatakował Trzcinkę i przegonił ją z gniazda. Ta później wróciła do gniazda i po pewnym czasie sprawy wróciły do normalnosći. Nie wiadomo jednak czy to koniec niefortunnych zdarzeń.

03.05.2020 - Przygotowania do złożenia jaj

Nasza nowa parka, co prawda późno, ale nadal stara się o potomstwo. Szanse na udany lęg są niewielkie, lecz ważne, że para się dobrała i mogą wspolnie pracować nad gniazdem.

01.05.2020 - Zmiana partnerki

Niestety poprzednia partnerka opuściła Przepiórka i zmusiła go do samotnego spędzania reszty miesiąca. Teraz zjawiła się nowa samica, więc zobaczymy czy sezon ma jeszcze szansę na powodzenie.

10.04.2020 - Wróciła Trzcinka

Przepiórek, po długim wyczekiwaniu partnerki, w końcu się jej doczekał. Mimo licznych nieudanych prób przedłużenia gatunku, spowodowanych silnym wiatrem, udało mu się! Niedługo powinniśmy spodziewać się pierwszego jajka, lecz niestety zapewne nie będzie ono widoczne na kamerce.

05.04.2020 - Przepiórek już jest!

Ostatnimi czasy gościliśmy kilka przelotnych osobników. Jednak żaden z nich nie został na stałe. To się zmieniło dzisiaj, wraz z tak długo wyczekiwanym przylotem Przepiórka. Od dziś można śledzić jego poczynania i wyczekiwać na przylot jego partnerki

10.03.2020 - Oczekiwanie na bociany

Wraz z nadejściem marca obserwujemy przyloty pierwszych polskich bocianów. Niedługo możemy spodziewać się przybycia również Przepiórka, a zaraz po nim Trzcinki. Do końca miesiąca nasza kamera powinna być zamontowana na wyższym, stabilnym stelażu, co pozwoli na dokładniejszą obserwację tych pięknych ptaków. Zachęcam również do rejestracji odwiedzających na naszym nowym forum w zakładce "Forum"
Xeronika 2016-2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone